Düşler Ovası Dediler Ki... Parov Stelar - Electro Swing Ondan Sorulur! Banshee - Karanlık Bir Kasaba Hikayesi The Time Traveler's Wife - Zaman Yolcusunun Karısı

10 Haziran 2011 Cuma

Haftamı Şenlendirenler
Haftamın Kitabı: "Murat Kekilli, albümüne verdiği "Yedialtı" adının anlamı sorulunca,"Bu toplum henüz bunu öğrenmeye hazır değil, "cevabını vereli 8 yıl... David Copperfield'in gösteri sırasında sahneye çıkarak yok ettiği Atilla Taş, geri döner dönmez nasıl kaybolduğunu açıklayarak şovu yok edeli 12 yıl... Pink Floyd, "The Wall" albümleri ile yaptıkları katkı nedeniyle, İngiliz Milli Tuğla Dağıtıcıları Birliği tarafından şeref listesine alınalı 20 yıl oldu..." Fırat Budacı'nın hazırladığı, Uykusuz Dergisi'nin klasiklerinden biri haline gelmiş köşesi "Kaç Yıl Oldu?" kitap olarak basıldı. Acayip oolayların, acayip insanların ve sözlerin ne zaman olduğunu hatırlatan ve hatırlatırken de kahkaha attıran bu keyifli kitabı haftamı şenlendiren olarak kaydediyor, tavsiye ediyorum.

Haftamın Albümü: Teoman, 2 yıllık aranın ardından beklenen yeni albümü "Aşk ve Gurur"u piyasaya sürdü. Türkiye'nin rock müzikte başı çeken sanatçılarından biri olan Teoman, 9. solo albümünü geçtiğimiz ay yayınladı ve ilk klibini Tek Başına Dans isimli şarkısına çekti. 10 şarkıdan oluşan albümde, Fransız rock sanatçısı Calogero'ya ait müziğin yanı sıra Barlas Erinç, Volga Tamöz, Mabel Matiz, Deniz Durukan gibi isimler de yer alıyor. Albümün öne çıkan şarkılarından, İrem Candaş'ın eşliğiyle Bana Öyle Bakma, benim de favori şarkım. Teoman bütünüyle baktığımızda, adına yakışır güzel bir albüm hazırlamış, keyifli dinlemeler...

Haftamın Filmi: Bu aralar sürekli keyif verecek, eğlendirecek filmler arayışındayken, Just Go With It arayışlarıma cevap verdi. Başrollerinde Jennifer Aniston ve Adam Sandler'ın rol aldığı Just Go With It, kesinlikle eğlenceli ve sıkmayan bir film. 1969 yapımı Cactus Flower adlı yapımın yeniden çekimi olan film, estetik cerrahı Danny Maccabee ve asistanı Katherine'in birbirlerine iyilik yapmak için karı-koca rolünü üstlenmeleri ve olayların giderek karmaşık bir hale gelmesini konu alıyor. Türkiye'de Hayatım Yalan ismiyle vizyona giren Just Go With It, Adam Sandler ve Jennifer Aniston'ın yanı sıra bir de bonus olarak Nicole Kidman'ın komedi oyunculuğunda da ne kadar başarılı oladuğunu gözler önüne seriyor. Sırf oyuncu kadrosu için bile izlenecek bu film tavsiye edilir.

Haftamın Dizisi: Bir cinayet ve akabinde o cinayeti çözmeye çalışan dedektifler, cinayet zanlıları, şüpheliler... Hepimiz bu tarzda tipik filmler/diziler izlemişizdir. The Killing, Amerikan dedektiflik yapımlarından bazı noktalarda sıyrılıyor. Seattle polis departmanı dedektiflerinden Sarah Linden, görevini bırakmak üzereyken Rosie Larsen cinayetiyle yeni hayatına dair tüm planlarını ertelemek zorunda kalır. Yerine atanan Stephen Holder ile kısa bir süreliğine partner olmak zorunda kalıp, bu cinayeti çözmeye çalışırlar. İşte hikaye de bu noktada başlıyor. Bu diziyi farklı kılan şey ise, Seattle'ın kasvetli havası ve olayların ağır işlemesine rağmen seyirciyi içine çekmesi. Aile dramasını oldukça gerçekçi yansıtan The Killing, bir yandan da seçim kampanyalarına değinerek olaylara başka bir açıdan da yaklaşıyor. Başrollerinde Mireille Enos, Bill Campbell, Joel Kinnaman, Michelle Forbes ve Brent Sexton'ın yer aldığı The Killing, 13 bölümle 1. sezonu tamamlamak üzere. Cinayet üzerine kurulu aile dramalarını sevenler için, birçok dizinin yokluğunda izlenebilecek kalitede.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı