Düşler Ovası Dediler Ki... Parov Stelar - Electro Swing Ondan Sorulur! Banshee - Karanlık Bir Kasaba Hikayesi The Time Traveler's Wife - Zaman Yolcusunun Karısı

23 Ekim 2011 Pazar

Yeni Keşif Güz Dizileri '11

Yeni yayın sezonu ile birlikte Amerikan kanalları da birer birer yeni dizilerini görücüye çıkarmaya başladı. Seçtim, izledim, beğendim, yazdım.

Üzerinde çalışıldığı konusunda çıkan haberler basına yansıdığından beri, birçok bilimkurgu dizisi hayranı izleyici tarafından merakla beklenen Terra Nova, sonunda izleyicinin karşısına çıktı. Craig Silverstein ve Kelly Marcel'in yarattığı, yapımcılığını Steven Spielberg'in üstlendiği dizi, 2149 yılında dünyanın yaşanmaz bir hale gelmesi ile insanlığın yeni bir gezegende Terra Nova adında bir yaşam alanı kurma mücadelesini anlatıyor. Dinozorların, garip bitki ve hayvanların arasında, insanlığı yeniden kurmaya çalışan Terra Nova'ya gönderilmiş bir grup insan, bir yandan doğa ile mücadele edip gelişmeye çalışırken, diğer yandan gruptan ayrılan isyancı grup Altılılar'la mücadele ediyor. Son derece ilginç sahnelere sahip bilimkurgu dizisi Terra Nova, bu türü sevenler için son dönemin kaliteli dizilerinden. İmdb puanı son bölümlerde düşüş gösterse de, şimdilik yayını güvende gibi duruyor. Dizinin akibetinin ne olacağını merak etsem de, ben yine de bir şans verilmesinden yanayım, en azından Steven Spielberg hatrına.

Filmlerin, televizyon dizisi haline getirilmesi şu sıralar pek revaçta bir durum yapımcılar için. Charlie's Angels da, Abc ekranlarında yayınlanmaya başladı. Hepimizin iyi bildiği hikaye, dizide meleklerden birinin ölümüyle başlıyor; daha sonra aralarına yeni bir melek katılıyor ve Charlie'nin talimatlarıyla meleklerimiz görevden göreve koşuyorlar. Yapımcılarından biri de eski meleklerden ünlü oyuncu Drew Barrymore. Charlie's Angels, görsel açıdan son derece başarılı bir yapım gibi gözükse de, Abd'de seyirciler tarafından pek ilgi görmedi, pek çok Abc dizisi gibi iptal edildi. Charlie's Angels hak etmediği bir iptal aldı fikrimce, yine de merak edenlere tavsiye ederim.

Ekranların efsane dizilerinden The O.C.'nin başrol oyuncularından Rachel Bilson, seneler sonra CW ekranlarında başlayan yeni dizisi ile televizyon dünyasına dönüş yaptı. Bilson, Hart of Dixie'de yeni mezun bir kalp doktorunu canlandırıyor. New York'ta kalp cerrahisi üzerine uzmanlaşmak isteyen Zoe Hart, burs alamaması üzerine, mezuniyetinden bu yana peşini bırakmayan bir doktorun iş teklifini kabul ederek Alabama'ya yerleşiyor. Zoe'nin kasaba halkına kendini kabul ettirme sürecini anlatan Hart of Dixie, şimdilik yeni sezon onayı alacak gibi duruyor. Sıcak, sakince bir kasaba dizisi izlemek isteyenler, bir baksın derim.

Gelelim komedi dizilerine. Eylül ayında başlayan komedi dizilerinin birçoğu sezonun tamamını göremeden iptal kararlarıyla karşılaştı. Belki de hala, efsane komedi dizilerinin tam gaz devam etmesi ve izleyici kitlesinin bu dizilerde kemikleşmiş olmasının bunda büyük bir rolü olsa da, New Girl, bu şanssız dizilerin arasından sıyrılmayı başardı. Başrolünde 500 Days of Summer'dan yakinen tanıdığımız Zooey Deschanel'in -ki kendisi "new girl" oluyor- rol aldığı New Girl, sevgilisinden yeni ayrılan ve evsiz kalan Jess'in, 3 erkeğin yaşadığı eve 4.  olarak yerleşmesini konu alan komedi dizisi. Uçuk kaçık bir karaktere sahip Jess'in aynı evde 3 erkekle yaşaması ile ne kadar enteresan diyalogların geçebileceğini tahmin edersiniz. New Girl şimdilik Fox'tan tam sezon onayı aldı, 2. sezon onayı alması da yakındır. Güzel bir yapım, tavsiyemdir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı