Düşler Ovası Dediler Ki... Parov Stelar - Electro Swing Ondan Sorulur! Banshee - Karanlık Bir Kasaba Hikayesi The Time Traveler's Wife - Zaman Yolcusunun Karısı

16 Mart 2011 Çarşamba

Yasak ŞehirlerBazı şehirler, bazı kişilere yasaklanmalı; uzak uzak yerlerden gelip o şehrin huzurunu bozmasınlar diye. Oysa şehir şimdi birileri için telaş dolu, birileri için umut, birileri için öfke. O şehir taşarsa şimdi, sahil denizle bütünleşir. Sakin ol ey şehir! Vakti geldiğinde herkes gidecektir. Kimse çok kalmaz aynı yerde. Geldiği gibi gitmesini bilecektir. Sen sükunete paha biç ey şehir! Evli evine, köylü köyüne er ya da geç dönecektir. 

Bazen "gitme" diye yalvardıklarının dönme şansları olmamalı; bir kere gittin mi dönmemelisin. Ben 'şehri' özledim diye bir bahane olmamalı asla. Şehir inanır, inanmak ister. Dönene güzel görünsün diye yağmuru susturur, güneşi konuşturur. Dönen bir daha gitmesin diye yalancı bir festival gelir, en işlek caddesine oturur. Ama sen kendin ol ey şehir! Bir kere gitmeye alışan, emin ol yine gidecektir. Veda sahneleri asla değişmez, gelen gerçekten ait olduğu yere dönecektir.

Bazı şehirler, bazı kişilere yasaklanmalı; gelip elde kalan son huzuru da kendi huzurları için heba etmesinler diye.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı